GAZİANTEP ÇIKIŞLI KUZEY EGE TURU 19-25 TEMMUZ

Tur Programı

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET
Siz değerli misafirlerimizle birlikte belirlenen yerde buluşma ve hareket. Gerekli molalar ve araç içi ikramlarımız eşliğinde İzmir’e hareket ediyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından İzmir’e varıyoruz.

2.GÜN: İZMİR- ASANSÖR-KONAK-FOÇA-BERGAMA-ŞEYTAN SOFRASI-CUNDA (ALİ BEY) ADASI
Sabah İzmir’e varışımızın ardından Kordon’da serbest olarak aldığımız kahvaltının ardından İzmir gezimize başlıyoruz. İlk olarak Asansör ve Konak’ı geziyoruz. Kısa gezintinin ardından vapurla Karşıyaka’ya geçiyor (ekstra) ve Foça’ya hareket ediyoruz. Eski Foça’da serbest zaman. Serbest zamanımızın ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Bergama’da alışveriş molası veriyoruz. Sonrasında Şeytan Sofrası’nda muhteşem manzara keyfi, Ayvalık Müze Kent’i panoramik gezisi ve Cunda (Ali Bey) Adası’ndaki serbest zamanın tadını çıkardıktan sonra otele geçiş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Balıkesir)

3.GÜN: ÖĞLE YEMEKLİ KAZ DAĞLARI TURU
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından üçüncü günümüzde firmamızın organize ettiği öğle yemekli Kaz Dağları turu yapıyoruz. Bizi bekleyen özel araçlarımızla gerçekleştirdiğimiz turumuzda Hasan Boğuldu Şelalesi, Zeytinli Köyü, Çamlıbel Köyü, Tuncel Kurtiz’in mezarı, Sutüven Şelalesi, Adatepe Köyü, Güre Köyü’nü geziyoruz ve birbirinden güzel manzaralar eşliğinde Ege doğasının ve kültürünün tadını çıkarıyoruz. Gezilerimizin ardından akşam yemeğini alacağımız restauranta geçiyoruz. Yemek sonrası otele geçiş. Konaklama otelimizde. (Çanakkale)

4.GÜN: BOZCAADA-TRUVA ANTİK KENTİ-ÇANAKKALE
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Geyikli’ye hareket ediyoruz ve feribot ile son yılların en gözde turizm merkezlerinden Bozcaada’ya geçiyoruz. Burada öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz mavi beyaz sokaklarda gezebilirler, dileyen misafirlerimizde yüzebilirler. Serbest zaman sonrasında Geyikli’ ye geri dönüyor ve müze kartlarımızı alıp Truva Antik Kenti’ni geziyoruz. Gezimizin ardından Çanakkale merkezde bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği öncesi Çanakkale’de kısa bir gezinti yapıyoruz. Gezi sonrası otele geçiş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Çanakkale)

5.GÜN: GELİBOLU-ALÇITEPE KÖYÜ-EDİRNE
Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından feribotla Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’na geçiyoruz. Burada; rehberimizin anlatımlarıyla Abide, Şahindere Sargı Yeri, Seyit Onbaşı, 57.Alay Şehitliği, Kemalyeri, Conk Bayırı ve siperler gibi önemli noktaları geziyor ve Alçıtepe Köyü’nde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Edirne’ye geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Sonrasında Edirne’de yöresel yemeklerin yapıldığı restoranımıza geçiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. (ekstra) Konaklama otelimizde ( Edirne)

6.GÜN: SELİMİYE CAMİİ-SAĞLIK MÜZESİ-İSTANBUL
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Edirne gezimize başlıyoruz. Gezimiz sırasında; Selimiye Camii, Sağlık Müzesi (Sultan 2.Beyazıt Külliyesi) Sarayiçi, Kırkpınar Güreş Alanı, Balkan Şehitliği Anıtı, Karaağaç, Lozan Özgürlük ve Barış Anıtı’nı görüyor ve badem ezmesi, deva-i misk şekeri, mis meyve sabunları gibi yöresel ürünlerin bulunduğu bölgede alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ardından İstanbul’a hareket ediyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz İstanbul akşamını yaşamak için rehberimizin yönlendirmesinde Beyoğlu’na geçebilirler.

7.GÜN: SULTANAHMET CAMİİ-AYASOFYA MÜZESİ-TOPKAPI SARAYI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak İstanbul kültür gezisine başlıyoruz. Gezimiz sırasında Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı’ni görüyor ve Sultanahmet’te öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemeğimizin ardından teknemize biniyor ve boğaz turuna başlıyoruz. İstanbul Boğazı sahili boyunca en güzel yerleri görüyor ve dönüş için otobüsümüze geçiyoruz. Boğaz turumuzun ardından bölgemize doğru dönüşe geçip birbirinden güzel fotoğraf ve anılarla bir başka Anka Tur organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Lüks araçlarla ulaşım
*Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama
*Otellerde 5 sabah kahvaltısı 4 akşam yemeği
*Çanakkale ve Bozcaada feribot geçiş ücretleri
*Öğlen yemekli Kaz Dağları turu
*Programda belirtilen çevre turları
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Seyahat Sağlık Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle ve akşam yemeklerindeki içecekler
*Boğaz turu ve Müze&Ören yeri giriş ücretleri
*Edirnede’ki akşam yemeği (ekstra)
*Tüm kişisel harcamalar

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
19 Temmuz 2019 25 Temmuz 2019 1,450.00 ₺