6 GECE 7 GÜNDÜZ EGE AKDENİZ TURU

Tur Programı

EGE AKDENİZ TURU
7 GECE 8 GÜN
                                            5 GECE OTEL KONAKLAMASI                                           

                                                        

BODRUM KALESİ - ZEKİ MÜREN EVİ - BODRUM TEKNE TURU - CAMEL BEACH - ASPAT KALESİ - MARMARİS - İÇMELER TEKNE TURU - CENNET ADASI - AZMAKBAŞI ÇAYI - DALYAN AŞIKLAR KOYU - KAUNOS KAYA MEZARLAR  KÖYCEĞİZ - İZTUZU PLAJI - KELEBEKLER VADİSİ - ÖLÜDENİZ - SAKLIKENT - KAŞ - KALKAN - KEKOVA - ANTALYA

1.GÜN: HAREKET

Değerli misafirlerimiz, sizleri 18.00’da Gaziantep Büyükşehir Belediye önünden alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda rehberimiz önderliğinde birbirimizle tanışıyoruz. Anka tur araç içi ikramları eşliğinde güzel bir yolculuk bizleri bekliyor olacak.

2.GÜN

BODRUM KALESİ - ZEKİR MÜREN EVİ - BODRUM TEKNE TURU - CAMEL BEACH - ASPAT KALESİ

Sabah Yolda alacağımız ekstra Sabah kahvaltısı sonrası gezimize Bodrum’un simgesi haline gelen Saint Jean Şövalyeleri tarafından Sultan Çelebi Mehmet’in izniyle 1402’de yapılan Bodrum Kalesi ve Sualtı Müzesi ile başlıyoruz. 1995 yılında Avrupa 'da Yılın Müzesi Yarışması "Özel Övgü" ödülünü alan Bodrum Kalesi’nde İspanyol Kule (Yılanlı Kule), İngiliz Kulesi (Aslanlı Kule),  Fransız Kule, İtalyan Kule ve Alman Kule ile Kale içerisindeki Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Serçe Limanı Cam Batığı Salonunda 1025 yılında batan tekneyi ve Dünyanın en büyük İslam Cam Koleksiyonu burada göreceğiz. Müze koleksiyonlarında bulunan eserler Türk hamamı, Amphora sergilemesi, Doğu Roma Gemisi, Cam Salonu, Cam Batığı, Sikke ve Mücevherat Salonu, İngiliz Kulesi, İşkence ve Katliam Odalarını görme imkânı bulacağız. Bodrum Kalesi’nde yapacağımız keyifli gezimizin ardından, Sanat Güneşimiz Zeki Müren’in sağlığında yaşadığı ve ölümünden sonra müzeye dönüştürülen Zeki Müren Evi Müzesi’ni gezmeye başlıyoruz. İki katlı bu evde Bodrum Paşası’nın özel eşyaları ve arabası sergilenmekte. Müze gezimizin ardından; Bodrum Merkezde bizi bekleyen teknemize binerek Adaboğazı, Bağla, Deve Plajı, Akvaryum gibi sayısız koyda gün boyu denize girme imkanımız olacak  Tekne turumuzun Bitiminde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeğinin ardından Bodrum gecelerini keşfediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol Üzeri  Dinlenme Tesisinde alınacaktır (Extra)
Öğle Yemeği: Bodrumda menü olarak alınacak  (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Bodrum Otelleri

3.GÜN

MARMARİS - İÇMELER TEKNE TURU - CENNET ADASI - AZMAKBAŞI ÇAYI - AŞIKLAR YOLU

Sabah Kahvaltının ardından hareketle Marmaris’e hareket ediyoruz Antik Dönemde Karya'nın liman kenti ve eski adı Phsyskos olan Marmaris'i gezmeye başlıyoruz. İonıa'lılar tarafından yapılan ve 1522'de Osmanlılar tarafından yenilenen Marmaris Kalesi ve Kale içerisindeki Müze, Arkeolojik Eserler Salonu, Etnografya Salonu, Kale Komutanı Odası gezilerimizi takiben bir diğer Osmanlı Mimarisi olan 1545 yılında yapılan Osmanlı Kervansarayını geziyoruz. Üzeri Kemerlerle örtülü olan Kervansaray gezimiz esnasında alış-veriş yapma imkânı buluyoruz. Kemeraltı Mahallesi, İbrahim Ağa Camii, Taşhan ve Kemerli Köprü gezilerimizin ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın Rodos seferine çıkmadan önce ziyaret ettiği kehanetleriyle ünlü Sarıana Türbesini ziyaret ederek tekne turuna çıkıyoruz. Balık Üretme Çiftliğinde ilk molamızı veriyoruz. Balık Çiftliğini yakından gördükten sonra Cennet Adasında yüzme molası veriyoruz. Cennet Adasında verdiğimiz yüzme molasından sonra yörenin en meşhur mağarası olan Fosforlu Mağaraya gidiyor ve mağaranın içini geziyoruz.  Mağarayı gezdikten sonra Yörenin güzel koylarından Akvaryum Koyunda öğle yemeği molası veriyoruz. Amos  Koyu, Yıldız Adası, Yalancı Boğaz, Kumlu bük, Cennet Adası, Kızıl kum, Kadırga  Koyu, Bakla bükü koylarındaki yüzme molaları sonrası hareketle Yeşil Deniz mevkiinde çaylarımızı içtikten Akyaka’ya hareket ediyoruz. Gökova Körfezinin dantel gibi koyları, masmavi denizi, çam ağaçlarıyla körfezinin mavi, berrak sularının öpüştüğü, sürekli batıdan esen meltem rüzgârıyla sahile vuran dalgaların şiirselliği, denizine karışan iki azmağının (Akçapınar Azmağı ve Akyaka Kadın Azmağı) arasında kalan flora çeşitliliği, bu bölgede tatil yapan herkese eşsiz güzelliğe sahip Akyaka’ya ulaşıyoruz. Kucağını Gökova Körfezi'ne açmış, dirseğini bütün ahengiyle koskoca bir ovaya yaslamış ve sırtını Sakar Dağı'nın endamına yaslayan doğasına ve kültürüne uygun mimarisine sahip çıkmış ve geliştirerek muhteşemleştirmiş olan Akyaka Beldesi hakkında rehberimizden bilgi alarak Azmakbaşı’na ulaşıyoruz. Sualtı Fauna ve Florası açısından Türkiye'nin en zengin çayı olan Azmakbaşı Çayı'ndan teknemize binerek bir doğa harikası olan ve Batı Menteşe Dağlarının altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayında iç kesimlere doğru ilerliyoruz. Yaz aylarında sıcaklığı -14 derece olan ve doğal klimalı bir ortam olan azmak çayı kenarında vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Akyaka’dan üzerimize sinen deniz kokusu ile ayrılıp Âşıklar Yolu’na gidiyoruz. Bünyesinde bol miktarda su tutabilen, bu nedenle bataklık olan bölgeleri kullanışlı hale getirmenin en doğal çözümü olarak ekilmiş olan okaliptüs ağaçlarının arasında, Âşıklar Yolu’nda yapacağımız kısa yürüyüş sırasında isteyen misafirlerimiz aşklarını okaliptüs ağaçlarına kazıyarak sonsuzluğa ulaştırabilirler. Akşamüstü otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Marmaris gecelerini keşfediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Marmaris Otelleri

4.GÜN

DALYAN TEKNE TURU - KAUNOS KAYA MEZARLARI - KÖYCEĞİZ - İZTUZU PLAJI

Kahvaltı sonrasında, aracımızla hareket ederek antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal kanalın kıyısı olan Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Öğlen yemeğinden sonra, Dalyan’dan bineceğimiz kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz. Teknemizle alt bölümüne kadar yaklaşarak izleyebileceğimiz Dalyan - Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Buradan, rehberimizin verdiği bilgi ardından ayrılarak Dalyan Kanalı içerisindeki tekne turumuza devam ediyoruz. İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve Carettalar’ın da en sevdiği besinlerden birisi olan mavi yengeçlerin tadına bakmak için pişirtebilirler. Ardından ise Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek koruma altında bir tür olan Caretta-Caretta kaplumbağaları ve Nil (Trionyx Tringulus) kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen müşterilerimiz 5 km.lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan İztuzu Plajında verilen serbest zaman ve yüzme molası sonrasında otelimize dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Dalyanda  öğle yemeği (Menü olarak alınacak ) (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

5.GÜN

ÖLÜDENİZ TEKNE TURU - KELEBEKLER VADİSİ - BELCEKIZ PLAJI - LAGÜN - KAYAKÖY

Kahvaltının ardından arzu edenler sabahın erken saatlerinde, otelden alınarak, özel jeeplerle muhteşem Ölüdeniz manzaralı Babadağ a çıkarak, buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan bu adrenali yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz e tekrar âşık olacaksınız.(Ekstra) Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. Belcekız Plajı’ndan teknemize binerek, Ölüdeniz Tekne Turumuza başlıyoruz. İlk durağımız adını içerisinde yaşamakta olan ve şanslıysak bize kendilerini gösterecek olan Akdeniz Kelebekleri’nin yaşadığı Kelebekler Vadisi oluyor. (Kelebekler Vadisine yoğun dalgada yanaşılması tavsiye edilmemektedir. Böyle bir durumda Kelebekler Vadisi programı yerine başka alternatif bir koy programı gerçekleştirilecektir.) Dileyen misafirlerimiz ile vadide kısa bir yürüyüş yapıyoruz. (Rahat yürüyebilmek için su içinde kalmasında sorun olmayacak ve ayaktan çıkmayacak şekilde kapatılabilecek lastik ayakkabı ve sandalet bulundurmaları aynı zamanda ıslanma ihtimaline karşı yanlarına basit günlük ve kuru kıyafet bulundurmanızı öneririz.) Dileyenler ise plajda yüzebilirler. Sonrasında teknemize dönerek yolumuza maviliklerde devam ediyoruz. Akvaryum Koyu, Darboğaz Koyu ve Nicholas Adası önünden geçerek Soğuksu Koyunda yemek molası vereceğiz. Suyun keyfini çıkarmak isteyenler koyda verilen zamanı kullanabilirler. Son yüzme molamız ise Deve Plajında vereceğiz. Ardından ise tekne turumuzu tamamlayarak tekrar Belcekız Plajı’na dönüyoruz. Buradan hareket ederek kısa bir yürüyüşten sonra ülkemizin en muhteşem lagünlerinden birisi olan Ölüdeniz Lagünü’ne ulaşıyoruz. Verilen yeterli zamanda plajdan denize girmenin tadını çıkarabilirsiniz. Lozan Antlaşması sonrası yapılan Nüfus Mübadelesi sonucu tekrar yerleşilmediği için boş kalan ve döneminde oldukça fazla yerleşik bir nüfusa sahip olan 13. yy.da temelleri atılan ve 2000’e yakın evden oluşan Hayal Köy olarak ta adlandırılabilecek Kayaköy son durağımız oluyor. Köy içinde yapılan yürüyüş ve fotoğraf çekimleri sonrası Eski Kiliseyi görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen konuklarımızla Hisarönü gecelerini keşfediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

6.GÜN

SAKLIKENT - XANTHOS - DEMRE - KAŞ - KALKAN - KEKOVA - ANTALYA

Kahvaltının ardından Eşen Çayının şekillendirdiği 18 km. uzunluğundaki Saklıkent Kanyonu’na hareket ediyoruz. Saklıkent’te vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından Likya birliğinin başkenti olan Xanthos Antik Kenti’nde Mitoloji üzerine yapılacak anlatımlar ve hikâyelerin ardından Demre’ye hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan ve denizin mavisinin her tonunu görebileceğimiz Kaputaj Plajında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Demre’de bulunan St. Nicholas (Noel Baba) Kilisesini gezerek Çayağzı’ndan tekneye biniyoruz. .M.Ö 2. yy.da sular altında kaldığı bilinen Batık Şehir, Kekova’da suyun altında kalan Eski Cadde ve bina kalıntılarını görerek Tersane koyunda yüzme molası veriyoruz Dileyen misafirlerimiz deniz gözlükleri ile dalarak batık şehir Kekova’nın güzelliklerini daha net görebilirler. Simena Kalesi ve Kaleköy’ü gördükten sonra akşamüstü teknemizde içilen çaylarımız sonrasında dönüş yolculuğumuzda Kaş ve Kalkan’da verilecek fotoğraf molaları ve panoramik gezilerimiz sonrasında Antalya’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle Antalya’nın gece hayatını keşfediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) (Ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 
Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Antalya Otelleri

7.GÜN

ANTALYA - SİDE - RAFTİNG - ANTALYA

Otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında günümüzün ilk durağı Antalya'nın ilk kurulduğu yer olan Kaleiçi olacak. Cumhuriyet meydanında bulunan seyir terasından bir yandan rehberimizin anlatımlarını dinlerken bir yandan da fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Döşeme altı mevkiinde Toros dağlarından doğan Düden Şelalesine ulaşıyoruz. Bu güzel mesire yerinde ve şelalede verilen serbest zamanda çekilen fotoğrafların ardından, side istikametine doğru yol alıyoruz. Bir sonraki durağımız ise Toros dağlarından doğan Köprü çay üzerinde yapılacak olan Rafting olacak.( Ekstra )7'den 70'e herkesin katılabileceği iki buçuk saat sürecek olan bu muhteşem spor ve heyecanlı dakikalar bizleri bekliyor olacak. Eğlenceli aktivitelerimizden sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Antalya'da öğle yemeği (Menü olarak alınacak ) (Extra)
Akşam Yemeği: Dönüş yolunda serbest alınacaktır
Konaklama Oteli: Otel konaklaması bulunmamaktadır 

8.GÜN : DÖNÜŞ

Değerli misafirlerimiz,  bir başka Anka Tur organizasyonunda buluşmak üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak,  sizlerle vedalaşıyoruz…

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*Lüks Otobüsler İle Ulaşım
*Anka Tur Güvencesi          
*Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
*Anka Tur Otobüs İçi İkramları
*Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe veya Set Menü 5 Akşam Yemeği
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Ekstra Olarak Belirtilmeyen Tüm Tekne Turları

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar       
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze Giriş Ücretleri + Müzekart  

Tur Kalkış Tarihi
Başlangıç Bitiş Fiyat
19 Temmuz 2019 26 Temmuz 2019 1,599.00 ₺
09 Ağustos 2019 15 Ağustos 2019 1,850.00 ₺